Photos Uploaders

Зараз хтось буде отримувати піндюлєй … І це будуть фото-аплоадери на різних соціалках/сервісах. Як же вони мене дістали своєю “блять-не-до-сконалістю”. Отримавши порцію нових фото, я вирішив описати все, що на кипіло за роки.

uploader

#vkontakte

Перше, що мені колись попалось, це дуже довготривалий аплоад. Потім вони його покращили. Добавили Rotate and Drag’n’Drop і врешті-решт добавили можливість редагувати дескріпшн на льоту. Це був прорив.

“Reverse order” опція є, але. Ось дивіться.
Взяв я пару фоток поредагував, ротейтнув, деякі вертикальні фотки були до того, “і что ви думаєте ана сказала?” – ця сука ВК взяло і всі фотки виставило горизонтально. Я парився, знав бо ж що це на браузері йому буде важко робити, а йому пофігу. Ставлю горизонтально і все. Це певно вплив пороно-еротичного контенту на вконтакте – всі мають займатись в горизонтальному положенні. мля.

На FireFox, коли я жму Rotate на фотці, то аджакс реквест я бачу йде, але фотка не перевертається та ще й індикатор аджакс і далі йде. То я вже догадуюсь по часу що вже ротейтнулось чи ні. У Chrome вона перевертається як в режимі аплоаду на льоту так і в режимі редагування. Відать у фоксі нема сил щоб ротейтнути одну фотку за 1 реквест.

Що ще загалом мене харить у ВК, це те що дизайн сторінок не по UX правилам. Опції редагування та інші, які йдуть справа в долині , мають бути на горі – щоб юзер не скролив сторінку для виконання певноїі дії. Це харить, та ще й не інтуїтивно. Важливі операції мають бути на виду.

Базуючись на вище вказаному, є один не вирішиней тест кейс –

 • а що як аплоадер на фоксі коли закидає, то він не може ротейтнути, і тому фотки йдуть як йдуть.
 • Або ще таке – а що якщо фотку аплоадер розпізнає по чомусь, що вона для нього дійсно горизонтальна (навіть якщо люди там вертикально).

Ці та ще думаю найдуться пару пунктів, які ще треба буде протестувати …

#facebook

Перший раз коли я це побачив, мене то просто “вбило”. Закинув фотки, а вони розкидані хто як. Так, я там дещо міняв тим фоткам: Resize, Rotate, Autocontrast (у Фотошопі чи іншому редакторі). Але ж нащо фотки розкладати по тому що я їх редагував????? Я міг редагувати вибірково, не послідовно – а вони сука взяли і якось дивно їх мені порозкладали. То вже потім я побачив що є кнопка “Reorder by date taken”. І то блять на першому кроці тільки. Ну мене це так харить… Але була така ситуація – що фотки вже пішли, але їх треба підредагувати. І тут почались мучєнія – я мусів драгати і дропати фотку за фоткою, і це мене дуже здемотивувало від фейсбука. ВІДСУТНІСТЬ достатньої гнучкості.
Хоча опція і не має індикатора, який порядок на даний момент поставлений (раніші, пізніші я маю на увазі), але мені вона дуже підходить. В мене був випадок, коли фотіком я фоткав до певного моменту часу (до розряду батареї) і телефоном фоткав теж в пермішку по часу. І маючи цю опцію я можу легко зробити реордерінг фоток по даті виконання знімку. Головне щоб пристрої були снхронізовані по часу.

Що ще в Фейсбуці мене харить, так це те, що на початку роботи я мушу закинути фотки а потім вже альбом створиться. Ну тупо ж. ЛОГІЧНО – що спочатку я собі хочу сформувати альбом, назву, дескріпшн, морально підготуватись до аплоаду. Нє, “ти нам фотки дай перше”. Такий баг в мене репродюситься на фоксі, але якось дивно. (Коли почав матюкати його – баг пропав з фейсбука :))
І якщо аплоадінг збився, то вони створюють якись там рандомний альбом, мол “Ми зберегли ваші дані …”. Блять.. ну а нащо так вимахуватись?

В ФБ коли аплоадиш фотки, нема опції Rotate на льоту. Є купа іншого, а найнеобхіднішого сука нема… Ну як тут стримувати емоції? Крім того функція є аж на редагуванні фото, та ще й в попапному вікні де ще й треба мишкою вибирати пункт з набору інших. НУ ГЕТЬ НЕ ПО UX-правилам.

А ще буває… ти кидаєш частину фоток, і вони вже пішли на паблік. Звичайно що є переключатор, але ж блін – ну чи не розумніше поставити початкове значення того переключатора в PRIVATE. fuck.

Звичайно є і добре: face recognision навіть автоматичний (але деколи він явно різних людей ставить в одну групу), не треба тегувати самому як на ВК; індикатор в тайтлі сторінки (ти собі в табах сидиш в браузері і поглядаєш як там аплоад йде); можливість вибрати якість фоток.

Правда відносно останнього пункту бачив одного разу дивний баг – я закинув в low quality, потім передумав, і фб піднапрягся вернути назад в high – але він завис звичайно 🙂

#flickr

Я цей сервіс давно юзав. Якось зразу він мені не сподобався. На той момент мене харив їхній тупий інтерфейс.
Зараз вони поміняли сайт, і добавили пару опцій.
Перед самим аплоадом є гарне превю, де можна багато чого зробити вже і зараз.
Є реордер: по алфавіту туди і назад на базі тайтла файла, і по часу найстарші спочатку чи найновіші та ще й розбити по часу загрузки і по часу виконання.
Якщо фотки поставити в набір (set) то там появляються ще ряд додаткових пунктів по реордерінгу. ТІШИТЬ 🙂
Є Rotate, правда тільки в одну сторону. Я спробував зажати Ctrl чи Shift ну мол може кнопка ротейту міняється 🙂 Ага .. фігвам 🙂 Але потім згадав що є дабл клік 🙂 І дійсно по одному кліку ротейт на 90 градусів в право, а по дабл кліку ротейт на 180 градусів. Якщо перші 2 кліки одиночні то був ротейт вправо, і якщо 3тім буде подвійний клік, то відбудеться ротейт на 180 градусів вліво. Але якось не інтуїтивно. Може то і баг 🙂
Майже Унікально і майже універсальний підхід вбачається.
І взагалі тішить, що ротейт є на стадії аплоада, бо потім на стадії редагування теж “за 2 замками” як і на фейсбуці.
Потішило, що є малтіпл Ротейт. Заселектав собі пару фоток і групою їх ротейтнув.
Радує що працюють Ctrl+Click and Ctrl+A АЛЕ 🙂
Паблік доступ теж по дефолту. НУ НАЩО ????? НУ ЧОМУ ????? Я завжди міняю то на прайвт, а ви ні?
Захотів поміняти кавер сету, і не найшов як то інтуїтивно зробити. Взяло першу фотку собі на кавер, і тішиться.

#picasa

Перше що мене там вбиває, це те, коли десктопна програма стартує, вона провіряє всі фотки на компі. НУ НАЩО ?? питається. Відать програмери, які робили не думали про перформанс. Комп тоді підвисає і напрягає… та навіть не те. Нащо робити пошук всіх фоток по замовчуванні в папках які користувач не вказав шукати – іконок, з хтмл файлів, всьо валить що є в “Моих Документах”. Так там є настройка щоб відключити таку тупу дефолтну роботу – але нащо її по замовчуванні давати людям? Вбиває те що пікаса лізе кудась, щось сама робить… Підключив фотік з купою фоток, то пікаса вже імпортувати хоче, або якшо закрити пікасу, і включити – ця зараза береться імпортувати з фотіка. А там купа фоток – і то довго єде. НАФІГА ???? я ж тебе не просив !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Потім, що було погано це аплоадер – там не дуже інтуїтивно як він з тими папками розбирається. Але то пів біди.

Якось я хотів закинути фотки в пікасу але вебом, так воно мені каже – “Зашарьте фотки і тільки тоді ми вам їх додамо в альбом”. Ну вищої степені дурість. І взагалі, поняття шарінгу і доступу що в Пікасі перемішалось. Колись я мав можливість аплоадити фотки і вказувати що вони підуть в альбом, і він буде приватний. в Picasa3 я щось такої опції не бачу.

Імпортував я фотки на компі, вказую йому папку. Він створить дублікати фоток. То вже мінус.
Якщо фотки зроблені в різний час, то тут сумнівно який час береться – чи клацання затвору чи останньої модифікації на компі. Надіюсь на метатеги. І ось сьогодні я стикнувся, що по часу Пікса якось криво сортує. Але це тільки на пре-аплоаді. Потім коли фотки імпортувались в папку, то вони якимось чудом але мають правильний ордерінг по часу.

Отож, 4 монстри в індустрії розповсюдження фотографій я порівняв, звів в табличку головні пункти і ось що в мене вийшло:

Uploaders_Compare

Система числення:

 • -1 є, але незачьот
 • 0 нема
 • 1 є, і “зачьот”
 • 2 є, і дуже “зачьот”

Додам, що порівняння проводилось з точок зору:

 1. кількість кліків щоб досягнути певного вікна чи результату
 2. зручність меню (також повязано з вищим пунктом)
 3. інтуїтивність (розрахунок на людину більш розумну, яка вже до чогось привикла)
 4. дурості (людина або не знаючи або випадково мишка дьорнулась)
 5. новизна (деякі опції, дійсно нові, бувають ті які довго очікувались)

PS. Доречі про кроспостінги. Я й сам грішу деколи – думаючи про щось таке монополістичне, щоб всі фотки агрегувались з усіх сервісів, соціалок, хостінгів, клаудів, etc. Але щось я ще не готов до такого. Хоча кроки певні можна робити. Ось пару ресурсів:

PS2. Я не дуже є прихильником матюків, і швидше за все найдуться люди, яким не сподобаються вище наведені текстові трансформації моїх емоцій. Тож прошу вибачення за такий літературно-блогерський-емоційний підхід до формування статті.

Advertisements

7 thoughts on “Photos Uploaders

 1. А я думала тільки мене “трабли” бо не вмію толком користуватись, чи просто не звикла. Але то виявляється система “кривувата”-можна було й ліпше написати;)

  Добре, що додав вибачення за текстові трансформації своїх емоцій бо то таки псує враження ІМХО.

  1. То напевно останній такий мій експеримент. Я вже писав, і вже тоді думав що то занадто. Харошого по німножку, а то й взагалі не писатиму 🙂

 2. UPD Apr-2016.

  Ще на Windows, я мав програмку для завантаження фото з мого компютера на Flickr. То було дуже зручно.

  На Mac OS X вона теж була і є. Але от коли я почав писати статтю про подорожі по Польщі, то якраз стикнувся з тим, що вона вже стала платна (34.99$) правда то за 1000GB місця (і це коли Google дає 11GB for free а більше вже за гроші). Я не хочу платити, тому прийдеться завантажувати тепер фото через веб форму.

  На iPhone-і є програмка, і ще безплатна, якою я можу закинути фотки до існуючого альбому чи створити новий. Це дуже зручно, враховуючи, що більшу частину фото я роблю фотоапаратом а фото, які можуть піти в Instagram – телефоном.

  Крім того, FLICKR просить в людей гроші, а якість не обновив. Завантаження фото на сервер, як був тугим так і є тугим через форму. Таке відчуття, що вони тупо забили на той варіант. Один вихід завантажувати кусками фото. Бо якщо дати йому набір фото біля 200МБ то він тупо висить.
  На wordpress-і таки добре, тим, що там є режим HTML коду, і я можу вставити EMBEDDED кусок коду з Flickr, і таким чином фотки хостяться на Flickr а мій допис тільки то використовує.
  Але після цих траблів з Flickr я напевно остаточно переїду на Google Photos. Там швидкість завантаження краща, але так просто EMBED посилання на фото тепер не зроблю як на Flickr.

  І таки я стартую використання IMGUR.

 3. UPD: Apr-18-2017

  Google Photos – поки що найшвидший веб/онлайн аплоадер. Навіть, якщо збої Хрома відбувались, то потім поновити дозавантаження інших фоток не можна, не пам’ятає. Але Якщо до-закинути їх, то вони разом з попередніми потім можуть бути підхоплені в альбом. Перегляд фото цікавий – виділяються малі і великі фото в групи, діже подібні (burst) формуються в анімацію.

  Flickr хоч і має 4 варіанти сортування фото, але наприклад сортування “Oldest first”бере до уваги не дату створення файла, а дату модифікації, включно з зміною імені файла. Не дуже корисно. В Google Photos то сортування найкраще працює. Flickr і досі не може аплаод зробити фотки, яка зроблена 360-like стилем. Google Photos ok.

  Imgur загалом ок. Але не подобаєтсья мені, що навіть коли альбом має cover photo, інтегрована версія альбому (embed) показує першою фоткою з альбому, а я б очікував cover photo. Добре, що тепер вони змінили логіку – ти закидаєш фото, називаєш той пост як назва альбому, і він потім вже не untitled, а як нормальний альбом. Правда, якщо ти цього не зробив, і вийшов з браузера, то фото які завантажились вже в той пост, не зберігаються. І треба заново кидати. Хром зрубало 1 раз під час завантаження 1го альбому (з 5ти. розмір 40-100 фото). Плюсом залишається можливість інтегрувати в блог пости.

  Facebook web/online uploader колись мав опцію сортування фоток по даті, мені то було дуже корисно, адже я деколи міксую фотки з фотоапарату і іФона – різні назви файлів, різні розширення, різні години. І тепер як воно відсортовані по імені так і підуть в послідовності завантаження. Більше того, якщо завантаження зірветься, і Хром вилітає, тоді важко відшукати останню успішну фото, адже завантажую фейсбук по частинах з різних фоток, не по порядку.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.