Довгий час я звертав увагу на паркани, які будують люди. Завжди вдивлявся, в їхні різновиди. Думав чим люди керуються коли ставлять їх. Власне і собі маю потребу в селі поставити, тож якось на днях, спіймав себе на раптовій думці, про те що паркан відображає людську сутність. Мені здалось, що по типу парканів можна визначити наскільки голова сімї в цьому будинку є егоїстом.

Man_Hiding_behind_Fence

Є звичайно старі, занедбані паркани. Якщо будинок при ньому гарний, то людям там байдуже до парканів, вони дбають про іншу славу. Якщо ж будинки такі ж занедбані як і паркани, то все ясно.

Є паркани, як китайська стіна. Думаю людина яка ставила його, дуже боїться чогось, особливо соціуму. Старається приховатись, або приховувати щось завжди.

Є плоскі, але в той час з орнаментом, чи ковальскими вигинами. Це вже краще. Але імхо, плоска стіна, все ж таки завуальована прикрасами.

Свого часу багато паркани ставили з червоної цегли, а потмі бум стався на білу. Пафосно та по сліпому, соціум почав слідувати новизні. Власне як і з появою каменя. Але що спільне в обох випадках – є паркани, які вимощені або викладені дуже ретельно, де все геометрично правильно, а є так сяк, що й здалеку погрішності видно. Як і в житті – комусь деталі важливі, а комусь загальне враження.

Особливо мене вразили паркани, які виливаються з бетону. Є односторонні та двосторонні. З двосторонніми якось легше, а от одностороні дають, як на мій погляд, певну ознаку людини:

Якщо орнамент паркану до будинку, тобто до себе любимого передом, а до соціуму задом, то швидше за все така людина дуже егоїстична. Зразу ж згадується нативне українське: “Моя хата з краю …”

І навпаки, якщо орнаментом до людей, то ззовні такий будинок гарно дивиться. Як на мій погляд орнаментом до людей має бути по всьому периметру, принаймні я так завжди вважав. Але ось власне чого і пишу – я придивився до парканів, і ніби накльовується закономірність. Бачив таке і з іншими видами парканів, де є явна лицева форма.

Але все ж таки, деревяні паркани не вийшли повністю з моди. Є гарні варіанти коли комбінується біле дерево та червона цегла, чи навпаки. Чи навіть камінь плюс дерево. А якщо є ще ковальскі вигини, то взагалі супер. Я до чого веду – паркани з проміжними стовпами, та деревяним штахетником дуже гарно дивляться – це дає ознаку, що людина яка живе за ним відкрита для соціуму, вона також слідкує за новинками, і робить все з смаком.

Також мовчу про чисто деревяні в гуцульському стилі та плетені. Це дуже автентично, але останнім часом, це тільки в туризмі використовується. І за “ширмою грошей” не дуже й побачиш сутність людську.

Рідко бачив, але знаю є такі паркани, ніби жива стіна з дерев. За ним треба доглядати звичайно, але вигляд дуже гарний, та екологічний.

PS. Щодо стовпів. Як кажуть теж міру треба знати. Якось проїзжав повз будинку, де навколо нього стояли догадайтесь хто (що) 🙂 Ну вже ж і архітектори-будівельники 🙂 Чи то може будівельниці були, натхненні 🙂 якимось Аполоном.

PS2. Для душі і для декору п’ять ідей креативних парканів

116409_zabor_9

Advertisements