Інь і Ян – це Єдність протилежностей чи Доповнення протилежностей?
І ось що мене привело до такої дилеми в розумінні відносин.

294591

Якщо чоловік має якусь характеристику (вважаємо це +) а в жінки ця ж характеристика відсутня чи просто не така (вважаємо це -) то як можна трактувати інь і ян – чоловіче і жіноче начало?

Якщо це єдність, то це наперед відома відмінність жінок і чоловіків. Це наперед люди підписуються на те, що вони різні. І коли притираються характерами (це якщо виходити з теорії що є десь ідеальна половинка, яка найкраще фітається), то частково відбувається ілюзія що все добре, але коли відмінностей багато, то тоді наступає катастрофа (дисбаланс, порушення гармонії). Кожна із сторін включає наступальний режим. І це вже тоді не єдність а боротьба протилежностей. Тоді люди плачуть, сваряться, бються, вбиваються. І все чому? бо емоції які підтверджують відмінність кожної із сторін включають механізм самозбереження “себе коханого”. І якщо це так і є, то ні Інь ні Ян тут не праві, і я б сказав – це жертви Божих тестів над людьми.

Якщо ж Інь і Ян це доповнення одне одному. Тоді б люди, навіть усвідомивши свою відмінність, раціонально усвідомивши різницю (ну наприклад 20-80-% співпадіння характеристик) просто спокійно розійшлись, кажучи -“Так, це походу не моя пара, ліміт неспіввісність дійшов до критичної точка, Оревуар”. Але тут є інша сторона медалі – люди без емоції, завжди розумно вчиняють, раціонально, прагматично. При такому розкладі, набагато б було спокійніше жити. А як наслідок, люди б включали раціоналізм, і не сприймали емоційно. І тоді більшість людей дійсно зустрівши одну людину ніколи б може і не розлучались. Не було б зґвалтувань, не було б “на ліво”, не було б випадкових вагітностей, люди б жили майже по закону, і майже правильно. Популяція людей напевно б за пару десятків років скоротилась в двічі. І людство вимерло б за найближчих 500 років.

Отож якщо таки більш детально закопатись в 2гу модель, то вона не вигідна, а найбільше вгадайте кому? Богові, бо він згенерив людей, він їх запрограмував, він головний Продакт Овнер продукту під назвою Людина. Він зацікавлений щоб людство жило довго, бо в нього ще багато тасків, задач, експерементів з нами.
І тепер стає зрозумілим, чому потрібні емоції – банально, для того щоб людство швидко не вимерло. Щоб репродукція тривала не то що постійно, а ВІЧНО. Це унікальний, дуже жорстокий метод, і якщо його придумав дійсно Бог, якого змальовує релігія, то мені цікаво – Навіщо так паритись? в чому падвог? в чому суть? нащо?

Правда ще одна дивна річ я думаю тут – це 2 модель яка прямує до поняття Раю. Тут може бути момент суперечностей як і між людьми відносно релігій та Бога, так і в самому Бозі. В Старому Завіті описано ряд Божих “змін настрою”, то чому тепер йому не мінятись? Чому йому не робити помилки? Якщо навіть так, то вже далі смішно: Бог сам собі протирічить, в ньому коливаються 2 різні думки, дві різні сторони бачення одного й того самого. Отож Бог – це і Інь і Ян. Але нащо розділятись? Невже не краще зробити один патерн і юзати його? Ні.. давай будуть люди різні всі.. блін.. Тож мені фічя реквест.

Ок, це все цікаво, тож треба зупинитись на чомусь більш приземленому 🙂

Якщо копнути все таки в визначення офіційне, то весь цей механізм (неважливо як він появився) – це єдність протилежностей, які не можуть існувати окремо:

  • Хтось бє, хтось цілує.
  • Хтось відштовхує а хтось обнімає.
  • Хтось кричить, хтось заспокоює.
  • Хтось сильний, хтось слабкий.
  • Хтось ображає, хтось у відповідь вибачає.

Wiki:

In Chinese philosophy, the concept of yin-yang, which is often called “yin and yang”, is used to describe how seemingly opposite or contrary forces are interconnected and interdependent in the natural world; and, how they give rise to each other as they interrelate to one another. Many natural dualities (such as light and dark, high and low, hot and cold, fire and water, life and death, and so on) are thought of as physical manifestations of the yin-yang concept.

Yin and yang can be thought of as complementary (instead of opposing) forces interacting to form a dynamic system in which the whole is greater than the parts. Everything has both yin and yang aspects, (for instance shadow cannot exist without light). Either of the two major aspects may manifest more strongly in a particular object, depending on the criterion of the observation.

It is impossible to talk about yin or yang without some reference to the opposite, since yin and yang are bound together as parts of a mutual whole (for example, there cannot be the bottom of the foot without the top).

і294591_287137

Advertisements