Отож, як я думаю вже здогадались з хитрого тайтла, мова піде про угорське місто Будапешт. Так, я мав нагоду побувати в цьому гарному місті на днях. Ось вирішив поділитись думками, так би мовити текстовий review/feedback. Фото і відео теж є, але треба проскролити в кінець поста 🙂

Ego sum via Veritas et Vita
– I am the way, the truth, and the life

P1210819

Перш за все хочеться зауважити, що для мене було в певній мірі здивуванням, що моя компанія-роботодавець, вирішили запропонувати таку туристичну поїздку. Звичайно певна сума від мене пішла на оформлення, але все ж таки.
Організовано гарно. Шкода, що паперова бюрократія, ще не дає людям нормально дихати на весь обєм грудної клітки. Але ми побороли всі перешкоди. Були перестороги про Угорське посольство, але здається пройшло все успішно – ми документи подали, турагент з Апельсину все зробила.
Не володію багатим досвідом в співпраці з турагентами, але здається вони гарно постарались, щоб принести клієнту максимум задоволення від подорожі. За що власне хочу виразити подяку, та побажати успіху в співпраці з нами на майбутнє, та і загалом в роботі.
Трансфер був автобусом, який в межах норми, але виспатись важко, правда це може чисто субєктивний погляд.

День №1

Отож, ближче до самого міста – столиці Угорщини. Хто не полінується, то може клікнути на посилання з Вікі, і пересвідчитись, що так воно і є 🙂 А ще, посилання згодиться також тим, хто захоче порівняти історичні дані, що ми почули під час подорожі і ті дані, які опубліковані на Вікі чи на інших веб ресурсах. Ось до речі, власне мій запис деяких історичних даних. Гід дуже добре все нам розказував.

Ми приїхали, і зразу пішли лікуватись-купатись. Я ще в такій закалці не був. Нагадло трохи моржування. Інфраструктура велика – купа басайнів, з різними водами, різними температурами, сауни, аромасауни. Варто одним словом відвідати. Зафоткав тільки Головний вхід споруди:

P1210730

Дуже магічно, велично усвідомлювати, що на одній площі люди збудували пам’ятники і тримають ними всю свою історію. Це дуже inspired.

P1210769

P1210749

Після того, як ми послухали пару історичних фактів, ми відправились далі по місту. По дорозі зустріли каток 🙂 На фоні видніється споруда, до якої ми власне прямували 🙂

P1210780

Власне на фоні Castle Vajdahunyad – цікавий комплекс з різними стилями та історичними даними. Прослухавши гіда, можна хоча б трошки зрозуміти. Ось “кусочек счастья” з середини 🙂

P1210813

P1210817

Що було новим абсолютно для мене, це звучання муз. інструменту Hung. Ми собі йшли по комплексу сільського господарства, аж там ми побачили скульптуру Анонімуса і під ним грав якийсь чувак на якійсь мікро-літаючій тарілці.

P1210814З перших же акордів, моє #techhouse і #minimal підковане вухо вчуло дуже знайомі та приємні звуки. Гарна музика, треба буде пошукати його та інших виконавців альбоми.


Власне про пристрій виявляється я б міг знати, якщо б дивився телевізор :). Ось посилання на відео з виступом таланта з України. А той що виступав в Будапешті, ось він “Four Elements”, якщо я правильно догадуюсь:P1210820_P12108234e

Далі ми пішли до Fisherman’s Bastion:

P1210865P1210902

Там же на території бастіону, класна церква, так звана Mathias Church.

P1210900

heel Гід згадував за весілля, і за ворона, ось я його і зазнимкував:

voron

Далі ми пішли до пам’ятнику якому всі труть яйця 🙂 Кому буде цікаво, їдьте і спробуйте 🙂

eggsІсторичні аспекти про пам’ятник, гід як завжди, розказав :).

Далі ми пішли, якщо я не помиляюсь по вулиці Uri utca 🙂 На якій натрапили на специфічні вікна 🙂 Знову ж таки, з також є цікава історія, 🙂 яку гід нам цікаво розповів.

window uri_utcaВершечок будинку. Цікава корона, чи то вже герб.

P1210962Я вже не пам’ятаю як, але ми вийшли на дуже панорамну точку. Звідти було видно місто. Та замість вже пафосного, і усіма “заюзаного” панорамного вигляду, мою увагу привернули такі от пам’ятники:

horseХЗ хто, але ось так от:

P1210974

Це ми вже підійшли ближче до Sándor Palota, the Residence of the president of Hungary.

P1210976При вході ось такий дядько був (Grof Bethlen Istvan – former Prime Minister of the Kingdom of Hungary):

P1210985А далі, наш керівник тур. групи змовився з гідом 🙂 і ми якось так випадково попали на зміну варти біля резиденції. P1210995Звукового супроводження від гіда я не записав, та проте, вдалось записати процесію (2-ге відео в плейлісті в кінці поста).

P1210997

Далі ми знову кудись пішли, що ми ще й трохи заблудились. Поки я фоткав ворону

P1220005Інші звернули направо, біля цього дядка:

P1220011Зайшли ми в той провулочок, і вийшли біля такого чудернацького памятника:

P1220016Там собаки дуже реалістично сформовані. Ось що значить якісна робота.

Перед тим як завершити суботню денну прогулянку, ми постояли біля  St. Stephen’s Basilica (Szent Istvan Bazilika) , P1220046

поміняли Єврики і пішли їсти гуляшу і слухати як вечером говорять угорці 🙂 І вже потім поїхали до готелю:

hotel

Вже майже був вечір, і з вікна готелю ще виднілось місто:

P1220055

Не знаю чому, але зауважив, що в Будапешті чуть не на кожному кроці Секс-Шопи і всякі подібні магазинчики, які з вікна автобуса або подорожуючи по вулицях, важко не зауважити. Чи то я мало їх у Франику бачив, чи то таки правда, що це місто-центр порно індустрії. Я б не зауважив цього може, якщо б не замітив так багато дівчат з яскраво вираженими цигано-румунськими-і-трохи-іспанськими характеристиками ну і звичайно брюнеток єврейок. А ще, тут купа хіпстерів, майже все місто кишить ними. І то такі, що думаєш чи то хлопець чи то дівчини. Ну може це просто метросексуал, чи поціновувач гарного вигляду. Ну то таке, це як би мовити не так важливо, коли цікавитись містом як історичним об’єктом. Та напевно все простіше, ось цьому наявний доказ (Недільне фото черепах з Зоопарку):

P1220230Дуже багато людей східного вигляду (японці, корейці, китайці – я їх ще досі плутаю). Були навіть сім’ї з малими дітьми в колясках, що дало мені думку – чому ж ці люди тут живуть? То явно були не туристи.

А ще був випадок, коли ми йшли і шукали вулицю, ми почули знайоме “руссссское наречие” :), і вельми були здивовані коли обернулись а то були дівчата віком 18-20 які дуже міцно, впевнено говорили на мові нашого сусіда. Власне вони нам підказали дорогу, а ми далі трошки шоковані пішли. А да, дівчата то були не то корейки не то японки не то мулатки, хз, “фіг поймеш” їх там 🙂

Ну да ладна, від нічних фантазій до нічних реалій – Кораблик !!!!!.

Керівник групи казала нам, що це незабутнє видовище, і що нам снитись той кораблик буде. Я її спочатку не зрозумів, подумаєш кораблик по річці собі пливе. Але потім, прокатавшись під мостами Будапешту стало все на місця.

Прогулянка по Дунаю на кораблику з бокалом холодного Шампанського та руками які от от відпадуть від холоду :)))) Жартую, враження дійсно гарні були. Правда найкраще такі “вилазки по Дунаю” робити закоханим. Думаю половину угорців там освідчувались угоркам 🙂

Це дійство, треба тільки бачити, треба відчути, це фотографією не передати, тим більше моїм Люміксом. Але ось пару яскравих:

P1220102 P1220131 P1220094

2014-01-11 20.04.14

Власне так завершилась Субота.

День №2

В Неділю рано “нє свєт не зоря” поснідали і рушили до Святого Андрія – містечко Szentendre біля Будапешту. По дорозі ми бачили руїни of Acuincum, не зупинялись, просто з вікон автобуса позиряли 🙂

P1220155

sheep

Хто встиг закупився сувенірами. І ми пішли дивитись на твори мистецтва з марципанів.

P1220184Більше фото по лінку нижче.

Потім пробіглись по ходу найвужчою стежкою:

P1220200 і повтикали панорамуP1220201 і назад. Власне обідати пішли.

Пообідали і поїхали назад до Будапешту.

Цього разу відвідали зоопарк. Зразу скажу – запах там убивчий. Як там люди працюють ??? Правда якщо на повітрі ходити, то гарні експонати пробігали. Більше фото по лінках нижче, а цього кадру не можу пропустити:

P1220216

Що мене здивувало під кінець подорожі, так це Мечеть яка використовується для слонів і бегимотів:

P1220275 P1220277 P1220281

Потім ми ще поїхали на шопінг 🙂 West End торговий центр там такий був (якщо я не помилився з назвою). Чуть не загубили одну дівчинку 🙂 але все було добре.

Вже перед відправленням автобуса, бахнули шампусіка, “апельсином” закусили і рушили в дорогу.

P.S.

Вас зацікавили не-стандартні, не-панорамні фото від мене? Тоді вам до мене 🙂
Закинув серію фото (371) на Flickr, а також продублював на Picasa. Якщо любите лайкати, але не маєте акаунта на G+ чи на Флікр, велкам полайкати на Vkontakte. А якщо комусь треба фоток на Фейсбуці, то “Не дождьотєсь”. Ось деталі в давньому пості про те, чому ні.

Запис з слів гіда:

Крім того, що я записав процес зміни варти, я також трохи нічного Дуною зняв, і ще пару інших фреймів.

P.S.2.

Поділюсь з вами іншими матеріалами, які я найшов в процесі підготовки посту. Хто захоче ще більше про Будапешт, читайте/дивіться тут:

P.S.3

Будучи в Будапешті я придбав таку книжечку:

bookТам виявилось багато чого що ми не встигли побачити, отже можна сміло собі планувати наступну поїздку.  Що ж до планів на майбутнє, то ось що я собі думаю:

  1. Якщо їхати полікуватись, то на тижні так зо два. Це буде реальний відпочинок.
  2. Якщо є бажання закупитись, треба брати біля 1к євро, і тоді на денька 3, цілком думаю достатньо.
  3. Все ж таки я маю ще план поїхати в історичні музеї Угорщини, мені треба найти звязки з Швецією. Чому, читайте в мене на іншому блозі.
  4. Чисто з музичної точки зору, хотів би відвідати озеро Балатон. Дуже класний DJ та продюсер – Eric Prydz написав #techhouse трек “Balaton” в межа Pryda проекту, і як завжди випустив на власному лейблі реліз ще в 2007-му році. По всіх даних це в честь саме озера Балатон, в той момент коли його тодішня дівчина жила на вулиці Muranyi utca. Ось disscussion thread:

Ну всьо, це саме P.S.-ний P.S.

Мене питають всі – Як враження від Будапешту? Власне кажу, що “гарно”. Але ось тільки тепер усвідомив, що якісним критерієм поїздки, це те що ти 100% відключився від роботи, і один день, який ти міг тупо проспати, провести в іншому місті. День пробіг швидко, але здалось то були біля 10 днів мого життя.
Отож якщо робити висновок, то я б сказав – Життя подовжують новинки у вашій голові – Наскільки ви активно вчите щось нове, пізнаєте щось нове, настільки широко ви живете.

Дякую всім за компанію. 🙂

Advertisements